Poradnik inwestora

Inwestować w złoto czy kupić samochód?

Nie zawsze jest tak, że mamy wolne środki finansowe z którymi w danej chwili nie wiemy co zrobić. Najczęściej nasz miesięczny budżet jest tak rozplanowany, że na styk wystarcza od pierwszego do pierwszego i nie bardzo jest z czego odłożyć na inwestycje lub na jakiś nowy samochód rodzinny.

Sytuacja robi się jednak ciekawa w momencie, gdy w domu pojawia się jakiś jednorazowy, większy zastrzyk gotówki. W głowie zaczyna się wtedy wojna o to co zrobić z taką sumą pieniędzy. Czy wydać i kupić jakiś naprawdę dobry samochód, który będzie nam służył przez długie lata, ale nie zabezpieczy naszej przyszłości czy zainwestować na przykład w lokatę w złoto, która nie dość, że będzie dla nas zarabiała to jeszcze w przyszłości może się okazać zbawienna, gdy pilnie będziemy potrzebowali gotówki.

Nigdy nie wiadomo co się może w życiu komu przydarzyć i nie mamy pojęcia czy za jakiś czas gotówka będzie nam niezbędna i to natychmiast na przykład na lekarstwa lub jakieś zabiegi związane z nieprzewidzianą chorobą lub wypadkiem. Dlatego lepiej na spokojnie rozważyć rozwiązanie, które zadowoli i tych którzy od razu chcą konsumować otrzymaną gotówkę i tych, którzy myślą o życiu bardziej perspektywistycznie i długofalowo.

Można po pierwsze zejść troszkę na ziemię i kupić trochę tańszy samochód niż pierwotnie zamarzył się w naszej głowie, a po drugie możemy przecież znaleźć jakiś naprawdę najlepszy kredyt na samochód i dokonać zakupu na raty. Większość posiadanej gotówki możemy spokojnie wrzucić i zainwestować w lokatę w złoto tak żeby za jakiś czas wypłacać po trochu jeśli zabraknie nam pieniędzy na spłacanie rat kredytu za nowy samochód.

Tags: , ,

Comments are closed.