Poradnik inwestora

Kupno złota to inwestycja

Kiedy się już ma jakiekolwiek oszczędności zaczyna się myśleć o tym, jak i gdzie je ulokować, żeby cokolwiek jeszcze na nich zarobić. Bo czy nie przyjemnie jest wiedzieć, że nasze pieniądze, które mogłyby leżeć równi dobrze w szufladzie czy skarbonce, a które ulokowaliśmy w banku przynoszą nam co miesiąc dodatkowe kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, którymi to możemy opłacić czynsz.

Lokaty bankowe jako inwestycje długoterminowe również się sprawdzają. Zaletą tego typu depozytów jest fakt, że są elastyczne, można wybrać z nich pieniądze w każdym momencie, bez utraty odsetek. W przypadku innych produktów, chociażby tych strukturyzowanych czy funduszy nie tak łatwo wybrać oszczędności. Zazwyczaj wiąże się to z konsekwencjami finansowymi. Tym samym od początku należy o tym pamiętać, zanim jeszcze podpisze się umowę.

Inwestować można na różne sposoby. Ostatnimi czasy, Ci którym marzą się wysokie zyski lokują pieniądze w inwestycje związane ze złotem. Czy to struktury czy fundusze na nim oparte. Cena za uncję rośnie, a prognozy przewidują, że tendencja się utrzyma. Są i tacy, którzy po prostu kupują złoto, jednakże do tego warto być już znawcą tematu, interesować się nim, wiedzieć co z czym się je. Można kupić sztabki złota – także za pośrednictwem banków, albo uraczyć bliską nam osobę piękna biżuterią, która będzie miała wartość nie tylko sentymentalną. Kupno złota to inwestycja. Można również zainwestować w monety okolicznościowe, które kiedy już pojawiają się na rynku są znacznie droższe aniżeli cena ich produkcji.

Tags: , ,

Comments are closed.